Son Eklenenler
Home / Gündem / Kuruluş Osman’ın 6. Bölümünce Selcan Hatun Rüzgârı Esti.
kurulus-osman

Kuruluş Osman’ın 6. Bölümünce Selcan Hatun Rüzgârı Esti.

Geçen bölüm Kuruluş Osman dizisinde, Edebali ve kızı Bala Hatun gizlice Obadan ayrılmışlar, Osman ise onları bulmak için Yeni Pazardaki evlerine gitmiş, orada Efendi Yannis ile karşılaşmıştı.

Yannis, Osman’a Selcan Hatunun yolda, Kervan Sarayda olduğunu eğer buradan sağ çıkmazsam onu öldüreceklerini söyler ve onun hançerini gösterir. Osman’a benim canımın yerine Selcan Hatun’un canı ve Aybars’ın katilleri der. Osman’a katil Salvador’un ormandaki yerini söyler, Osman’da şimdilik onu bırakır, fakat adım adım Sofya ile Yannis’in tuzağına düşer.

Kervan Sarayda, Selcan Hatun’un yanına Sofya gelir, Selcan Hatun ile konuşur ve kendini tanıtır. Selcan Hatun heybesinde Hayme ananın ona verdiği hançeri bulamaz. Selcan Kervan Saray’da Edebali ve Bala Hatun ile karşılaşır, Edebali’nin elini öpmek ister o elini öptürmez, kimlerdensin der, Selcan Hatun şehit anası, şehit eşi Kayılardan Selcan Hatun der.

Yannis İdam edildi mi? 

Alişar Bey, Dündar, Bamsı, Yannis’in idam edildiğini zannederler ama Bamsı onun Yannis olduğuna inanmaz. Dündar Bey, Alişar Bey’in eşliğinde Sofya ile yeniden anlaşma yapar. Alişar, Dündar Bey’den kızı Aygül’ü ister.

Osman, Katalanları bulur, Cenk eder, Salvador’u elinden kaçırır fakat komutanını yakalar. Alpler onu konuşturur, Samsa Bey’in obasını basacaklar der ve Osman tuzağa doğru çekilir. Osman Katalanların iki Alp’ini obaya getirir Bamsı’nın önüne atar ve bu melunlar Aybars’ın katilidir, başlarındakini de bulacağım der. Bamsı ikisinin de kellesini alır.

Obaya gelen Selcan, Zöhre Hatunu rahatsız eder. Osman’a evladı gibi sevgi besleyen Selcan, ona sarılır ve hasret giderir. Osman yengesine, Hayme ananın hançerini verir, Yannis ve Sofya’dan bahseder. Selcan Edebali ve Bala Hatunu gördüğünü söyler, Bala Hatunu sevdiğini onu babasından istemesini ister. Bala Hatunun, Aygül ile ilgili anlattıklarını yengesine anlatır. Osman Kervan Saraya gider, Balâ Hatun ile karşılaşır ve babasından onu isteyeceğini söyler. Edebali Osman ile görüşmez, Bala Hatun biraz sabırlı ol dese de Osman çok üzülür demek ki onu çok kırmışım der. Bala hatun seni ömrümün sonuna kadar bekleyeceğim der.

Dündar Bey kızına Alişar Bey’in onu istediğini söyler ama kızının gönlünün olmadığını anlayınca biraz düşün sonra bana cevap ver dese de, Zöhre Hatun baskı yapar.

Otağda yemek sırasında, Selcan, Osman’a, Batur haklımı diye sorar, Osman haklı ben biraz acele hareket ettim hakkını helal et der ve barışırlar.

Osman’ın Alp’i Boran gelir, Samsanın obası basılacakmış der, Osman Obaya doğru giderken Sofya ve Yannis’in hazırladığı, Salvador’un kurduğu tuzağa düşerler. Salvador Osman’a Edebali’nin yerini sorar, Osman söylemez ve işkenceye maruz kalırlar.

Gün Pirlik günü değil, birlik günüdür 

Edebali rüya görür, Dervişleri ormana gönderir, Osman’ın Alpin’in yaralı bulurlar, Alp Osman’ın kaçırıldığını söyler. Edebali’ye haber gelir, Edebali pusatımı hazırlayın yarenler, gün Pirlik günü değil, birlik günüdür der.

Obaya, Osman’ın kaçırıldığı, Alplerden Demirbüken’in şehit olduğu haberi gelir. Sofya, Osman’ın tutulduğu ve işkence gördüğü yere gider, Osman ile göz göze gelirler. Bir bölümde burada biter. Her hafta merakla beklenen Kuruluş Osman reyting sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

https://www.reytingtv.com

 

 

Check Also

Maddysaddy

maddysaddy All Social Profiles who is maddysaddy ? maddysaddy instagram : get it maddysaddy facebook …