MasterChef Fikret kimdir? MasterChef Fikret kaç yaşında? MasterChef Fikret nereli?

MasterChef Fikret Tuğ, MasterChef Türkiye 2021 ana kadroya dahil olmak için bütün kozlarını oynuyor. İddialı açıklamaları ve yaptığı yemeklerle gündem olan MasterChef Fikret, jürinin de dikkatini çekti. Peki ama MasterChef Fikret kimdir?

MasterChef Fikret kimdir?

MasterChef yarışmasında ana kadroya katılmak için hünerlerini sergileyen Fikret Tuğ aslen Gümüşhane’nin Şiran ilçesine bağlı Erenkaya Mahallesindendir. İstanbul’da yaşayan Fikret Tuğ, Üniversiteyi Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gökçeada Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde okudu.

9 yaşından beri yemek yapan yarışmacı 2014’ten beri profesyonel aşçılık yapmaktadır. Ayrıca şu anda Mersin Üniversitesi’nde Beden Eğitimi Ve Spor tezli yüksek lisansını yapmaktadır. Askerliğini hava savunma askeri olarak 10. Tanker Üst Komutanlığı İncirlik’te yaptı.

İlk elemelere katıldığında bir asker gibi konuşan Fikret Tuğ, MasterChef sayesinde ülke gastronomisine katkıda bulunmak istediğini belirtti.

2019’dan beri ‘gastro kids’ isimli anaokullarında çocuklara mutfak dersleri verdiği projeyi yürütmektedir.

Birinci turda “Ketojenik Çarpıntı” adlı yemeğini yapan Tuğ üç evetle ikinci tura çıkmıştı.

İkinci turda Aramsol ve Mazlum ile birlikte üçlü düelloda yarıştı ve en iyi kavun dolmasını yaparak bir üst tur olan üçüncu tura çıkmayı başardı.

haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber