Merak uyandırdı: Kuruluş Osman Harmankaya nerede? Harmankaya hangi ilde? Harmankaya neresi?

Kuruluş Osman dizisinin yeni sezonunda Harmankaya Tekfuru dikkat çekecek. Peki ama Harmankaya hangi ilde yer alıyor?

Harmankaya nerede?

Harmankaya’nın Bilecik’te yer aldığı biliniyor. Harmankaya Kanyonu da Bilecik ili sınırları içerisindedir. Harmankaya Kanyonu, Tabiat Parkı olarak kullanılan oldukça özel bir doğa yapısına sahip bir alandır. Kanyon, Marmara Bölgesinde yer almaktadır bununla beraber Yenipazar ve İnhisar ilçeleri arasında yer almaktadır. 2013 yılından beri tabiat parkı olarak kullanılır. Harmankaya Kanyonu, Yenipazar ilçesinin batı yönünde yer almaktadır ve ortalama Yenipazar merkez üzerinden 7 kilometre sürmektedir. 
Harmankaya Tekfuru’nun mezarı da merak edildi. Ona atfedilen mezar Bilecik’te Söğüt’e bağlı Gazimihal nahiyesindeki Harman köyündedir. Gölpazarı’nda bir zâviye ile hamam yaptırdığı anlaşılan Köse Mihal’in türbesi 1885’te II. Abdülhamid tarafından yeniden inşa ettirilmiştir.

haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber