Son Eklenenler
Home / Dünya / Netanyahu roket sirenleri nedeniyle mitingine ara verdi

Netanyahu roket sirenleri nedeniyle mitingine ara verdi

İsrail basınında yer alan habere göre, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze’ye yakın bir bölgede bulunan Aşkelon’da partisi Likud tarafından düzenlenen mitinge katıldı.

Miting sırasında abluka altındaki Gazze’den atıldığı belirtilen roketler nedeniyle Aşkelon kenti ve çevresinde uyarı sirenleri çalmaya başladı.

Bunun üzerine korumaları Netanyahu’yu mitingin yapıldığı salondan çıkardı. 

Sirenlerin susmasından kısa süre sonra Netanyahu yeniden salona dönerken, miting kaldığı yerden devam etti.

İsrail ordusu doğruladı

Öte yandan İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Gazze’den İsrail tarafına bir roket atıldığı, atılan roketin “Demir Kubbe” hava savunma sistemi tarafından havada imha edildiği belirtildi.

İsrail Başbakanı Netanyahu, 17 Eylül’de yapılan erken seçimden önce de ülkenin güneyindeki Aşdod kentinde seçim mitingi düzenlemiş ve Gazze’den İsrail tarafına atılan iki roket nedeniyle çalan sirenler sebebiyle mitingini kısa süreliğine yarıda kesmek zorunda kalmıştı.

Netanyahu, bir yıl içinde üçüncü kez seçime giden İsrail’de koltuğunu korumaya çalışıyor.  Partisi Likud’un yeniden genel başkanı seçilmek için yarışıyor.

Kaynak: AA, TRT Haber 

Check Also

ABD'de azil soruşturmasında ifade veren Vindman görevden alındı

Alexander Vindman’ın avukatı David Pressman, yaptığı açıklamada, “Vindman, doğruyu söylediği için görevinden alındı. Doğruluk, Vindman’ın …