Nihayet Eş Anlamlısı Nedir? Nihayet Kelimesinin Eş Anlamlıları Nelerdir?

 Nihayet Eş Anlamlısı Nedir? 

 Nihayet kelimesi için eş anlamlı sözcük olarak üç farklı kelime bu konuda daha yaygın biçimde kullanılır.

 – Sonunda

 – En sonunda

 – Son

 Yukarıda verilen cümleler Nihayet kelimesine karşılık olarak değişik yerlerde amaca uygun olarak değerlendirilebilir. Yazılışları farklı ve anlamları aynı olarak eş anlamlı şekilde eşit düzeyde kullanım imkanı tanımaktadır.

 Nihayet Kelimesinin Eş Anlamlıları Nelerdir?

 Nihayet kelimesinin eş anlamlıları olarak sonunda, en sonunda ve son kelimeleri öne çıkmaktadır. Bu şekilde her üç kelime eşit anlamı ile beraber nihayet sözüne karşılık olarak değerlendirme imkanı veriyor. Herhangi bir durumun, olayım ya da işin sonunun gelmesi nihayet olarak ifade edilir. Hem canlı hem de cansız varlıklar için kullanım olanağı sağlar.

 TDK’ya Göre Nihayet Kelimesinin Eş Anlamları

 Türk Dil Kurumu üzerinden bakıldığı zaman nihayet kelimesi için 3 değişik eş anlamlı sözcük bulunur. Bu doğrultuda sonunda, en sonunda ile Son kelimeleri aynı anlam üzerinden değerlendirme imkanı tanımaktadır.

 Nihayet Kelimesinin Eş Anlamları Üzerinden Örnek Cümleler

 Nihayet kelimesi için kullanılabilecek eş anlamlı sözcüklerde eşliğinde cümle kurma imkanı bulunuyor.

 ‘’Sonunda şehrimize varabildiniz.’’

 ‘’En sonunda işi bitirdik.’’

 ‘’Bu bizim için son olacak.’’

 Görüldüğü gibi yukarıdaki örnek cümleler de olduğu gibi aynı şekilde nihayet sözcüğünü de kullanmak mümkün. Taşımış oldukları aynı anlamı ile beraber amaca uygun farklı yerlerde değerlendirme imkanı verirler.

 

haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber