Nusaybin’de 2 caminin muslukları çalındı

Ahmet AKKUŞ/NUSAYBİN,(Mardin),(DHA- MARDİN’in Nusaybin ilçesinde, 2 caminin abdest yerleri ve tuvaletlerindeki musluklar çalındı. Polis, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Nusaybin ilçesinde sabah namazı için Selahaddin Eyyubi Mahallesi’nde bulunan Şeyh Reşit Camisi ile Yenituran Mahallesi’ndeki Değirmen Camisi’ne gidenler, abdest yerleri ile tuvaletlerindeki muslukların olmadığını ve suyun boşa aktığını gördü. Suyu vanadan kapatıp polise ihbarda bulunan mahalleliler duruma tepki göstererek, hırsızların yakalanmasını istedi. Şeyh Bedrettin Camisi’nin güvenlik kameralarının kırılarak görüntü almasının engellendiği ve Değirmen Camisi’nin musluklarının 2 ay içerisinde ikinci kez çalındığı öğrenildi. Polis, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Yenituran Mahallesi’nde ikamet eden Abdulcelil Çelik, abdest almak için camiye geldiğini belirterek, “Baktım tüm musluklar çalınmış, dinimizde böyle bir şey yoktur” diye konuştu.

 

haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber