Son Eklenenler
Home / Dünya / Oyuncak bebekle bomba tuzaklayıp çocukları hedef aldılar

Oyuncak bebekle bomba tuzaklayıp çocukları hedef aldılar

Oyuncak bebeklere dahi el yapımı patlayıcı tuzaklayan örgütün, masum çocukların bile hayatıyla oynadığı ortaya çıktı.

Bölgede, şimdiye kadar tespit edilen binlerce el yapımı patlayıcı, mayın ve bomba Türkiye’den gelen uzman ekiplerin danışmanlığında tek tek imha edildi.

Araçlara yerleştirilen patlayıcılar, tarlalara gömülen mayınlar, hatta oyuncak bebeklere yerleştirilen el yapımı patlayıcılar. Suriye’nin kuzeyindeki sivil halkı hedef almayı sürdüren terör örgütü PKK/YPG, çocuklara bile saldırmaktan çekinmiyor. Örgütün, oyuncakları birer bombaya dönüştürüp hainliklerine yenisini eklediği ortaya çıktı.

Terör örgütünün Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı bölgelerinde EYP’lerle ilgili başvurduğu çirkin yöntemlerden biri de oyuncak bebekler. Bir tarlaya ya da yol kenarına bırakılan bu bebekler, çocuklar için aslında ölümcül birer tuzak. Çocuklar bir kabloyla patlayıcıya bağlanan bu bebeği kucakladıkları anda terörün kurbanı oluyor.

Örgüt üyeleri, tarlalara yerleştirdiği mayınlarla da sivillerin canına kast ediyor. İlçe merkezlerindeki ayrıntılı arama tarama çalışmalarıyla da patlayıcılar tespit ediliyor.

Hepsi Türkiye’den gelen uzman ekiplerin danışmanlığında yerel güvenlik güçleri tarafından imha ediliyor.

Çalışmalar, Fırat Kalkanı bölgesindeki bomba imha şubesinin gözetiminde sürdürülüyor.

Bölgede şimdiye kadar binlerce el yapımı patlayıcı, mayın ve bomba imha edildi. 

Haber: Ramazan Düzgün

Kameraman: İhsan Kırkbeşoğlu

Check Also

ABD'de azil soruşturmasında ifade veren Vindman görevden alındı

Alexander Vindman’ın avukatı David Pressman, yaptığı açıklamada, “Vindman, doğruyu söylediği için görevinden alındı. Doğruluk, Vindman’ın …