Son Eklenenler
Home / Dünya / Spor / Özel sporcu Esra Bayrak Dünya Şampiyonu oldu

Özel sporcu Esra Bayrak Dünya Şampiyonu oldu

Şampiyonada bugün 60 metre stilinde piste çıkan özel sporcu Esra Bayrak tüm rakiplerini geride bırakarak, 8.06’lık derecesiyle dünya şampiyonu oldu.

Esra Bayrak bu derecesi ile son 5 yılın en iyi 60 metre derecesini koşarak ayrı bir başarı elde etti.

Esra Bayrak, 2016 yılından bu yana katıldığı her şampiyonadan altın madalya ile dönen milli sporcu, Avrupa ve dünya şampiyonalarında 60 ve 100 metrede altın madalyanın sahibi olarak ayrı bir rekora imza attı.

Öte yandan özel sporcular tarihinde bir ilki başaran Esra Bayrak, Muhsine Gezer, Edanur Akın ve Fatma Damla Altın’dan oluşan Kadınlar 4×200 Bayrak Takımı, dünya üçüncüsü oldu.

Fotoğraf: DHA

[Fotoğraf: DHA]

Başkan Birol Aydın: İstiklal marşımız dünyaya dinletiyoruz

Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, Virtüs Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nda alınan madalyaları değerlendirdi.

“Özel sporcumuz Esra Bayrak dünya şampiyonu olarak, İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinletti. Hedef 2020 Trisome Oyunları, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları ve 2024 Paris Paralimpik Oyunları olacaktır. Sporcularımızı, antrenörlerimizi ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Her zaman bize inanan ve büyük destekleri olan, özel sporcularımızı bağrına basan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum, ayrıca bizlere sponsor desteği verip özel sporcularımızın şampiyonluğunda payı olan Spor Toto’ya, Eminevim Grubu’na, TESYEV’e, TMPK’ye ve Spor Genel Müdürlüğümüze teşekkürlerimi sunuyorum.”

“Altın madalyamı şehitlerimize ve cumhurbaşkanımıza armağan ediyorum”

Virtüs Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak dünya şampiyonu olan özel sporcu Esra Bayrak, “Şampiyonaya iyi hazırlandık, federasyon başkanımız Birol Aydın, bize her türlü kamp ve spor malzeme desteğini sağladı. Antrenörüm Aytunç Göz ise bir öğretmen gibi, bir baba gibi, ağabey gibi, hep yanımızda oldu ve bizi en mükemmel şekilde şampiyonaya hazırladı. Çok mutluyum. Dünya şampiyonluğumu şehitlerimize ve bugün doğum günü olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a armağan ediyorum” dedi.

25 Şubat Salı günü başlayan Virtüs Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye ilk gün 1 altın, 2 bronz, bugün ise 1 altın, 2 bronz madalya olmak üzere toplamda 2 altın ve 4 bronz madalya kazanmış oldu.

Şampiyona 27 Şubat Perşembe günü yapılacak olan müsabakalar ile sona erecek. 

Check Also

Lokomotiv Moskovalı Jefferson Farfan'a koronavirüse yakalandı

Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Oyuncumuz Jefferson Farfan’a koronavirüs teşhisi konuldu. Sana sağlıklı günler …