Son Eklenenler
Home / Gündem / Program İndirirken Nelere Dikkat Ediyorsunuz?

Program İndirirken Nelere Dikkat Ediyorsunuz?

Bilgisayarda birçok farklı işlemi yapmak için aracı olan programları kullanırız. Bu programlar birçok farklı alanda ve kategoride ayrılmaktadır. Resim düzenlemelerimiz için farklı, hesaplarımız için farklı, kayıt tutmak için farklı derken neredeyse her işlem için farklı program kullanırız.

Bazı programlar ise kullanıcılara ücretli olarak sunulmaktadır. Başlangıçta kullanıcıdan herhangi bir ücret talep edilmese de bir süre sonra ücret istenmektedir. Bu durum da kullanıcıları program indirme üzerinde aramalara itmektedir. Kişiler, internet üzerinden programları bularak indirmeye çalışır.

Her programı indirirken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar mevcuttur. Bu noktalara dikkat etmememiz sonucu kötü sonuçlar doğabiliyor.

Program İndirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok kullanıcının programları internet üzerinden indirmesi nedeniyle kötü niyetli kişiler de sanal ortamda çoğalmıştır. Bu kişiler, program indirmek isteyenlerin bilgisayarlarına sızarak bilgileri ele geçirmeye çalışmakta veya zarar vermektedir. Bu nedenle internet üzerinden dosya indirmesi yaparken çok dikkatli olunması gerekir.

Bilmediğiniz veya güvenmediğiniz kaynaklardan dosya indirdiğinizde virüsler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Yani bir siteden dosya indirecekseniz güvendiğiniz veya güvenebileceğiniz bir sistem olmasına dikkat etmelisiniz.

Zararlı yazılımları bilgisayarınıza yüklediğinizde bilgileriniz, fotoğraflarınız hatta kart bilgileriniz bile 3. Şahısların eline geçebiliyor. Bu nedenle dosya indirmesi yaparken bu söylenenlere dikkat etmeniz gerekir.

Program İndirme Sitesi

Program indirirken her önünüze gelen sisteme güvenmemeniz gerektiğini belirtmiştik. Fakat güvenebileceğiniz de birçok sistem bulunmaktadır.

Oindir.net sitesi olarak program dışında birçok apk, uygulama, film ve dizi indirmenize de olanak sağlıyoruz. Hem de sitemizden indirecek olduğunuz dosyalar tamamen güvenli dosyalar arasında yerini alıyor. Ziyaretçilerimize dosyaları sunmadan önce detaylı olarak virüs taramasından geçirerek yükleme yapıyoruz. Hem telefonlarınız hem de bilgisayarlarınız için en güvenli ve sağlam dosyaları sitemizden indirebilirsiniz.

Sitemizden program indirmesi yaptığınızda dosya içeriğini görüntüleyip kolay bir şekilde kurulum yapabilirsiniz. Bazı büyük programların kurulumu da biraz zor oluyor. Bu nedenle de birçok kullanıcı programı indirse de kurulumda sıkıntı yaşayabiliyor. Sitemizde kurulum aşamasında izlemeniz gereken yolları da belirtiyoruz. Bu sayede adımları takip ederek programı kolayca bilgisayarınıza kurabiliyor, kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Check Also

Maddysaddy

maddysaddy All Social Profiles who is maddysaddy ? maddysaddy instagram : get it maddysaddy facebook …