Son dakika: MasterChef kim elendi bugün? 12 Ocak 2022 MasterChef’te kim elendi? Bugün akşam elenen MasterChef yarışmacısı kim?

Son dakika: MasterChef kim elendi bugün? 12 Ocak 2022 MasterChef'te kim elendi? Bugün akşam elenen MasterChef yarışmacısı kim?

MasterChef Türkiye’nin son bölümünde elenecek isim birazdan belli olacak. Türkiye’nin sevilen yarışma programları arasında yer alan MasterChef Türkiye’de yarışmacılar üç aşamadan geçecek ve alacağı oylar sonucunda elenecek. Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya’nın vereceği oylar yarışmacıların kaderini belirleyecek. Peki ama MasterChef Türkiye’ye kim veda etti? 

Bugün kim elendi?

MasterChef Türkiye’ye veda edecek isim belli oldu. 

İki yarışmacı arasındaki istatistikler…

Hasan 44 puan, Tahsin 41 puan alarak son etaba girdiler.

İki yarışmacı da daha önce tatlı düelloları yapmıştı. Bu akşam da en iyi tatlıyı yapan kişi yarışmada finale yükselecek.

Hasan 27 dokunulmazlık aldı 7 kez kazandı. Tahsin 21 kez dokunulmazlık oynadı 4 kez kazandı. Dokunulmazlıklarda Hasan, Tahsin’in önünde yer alıyor.

Tahsin 70 tabak yaptı 39 tabağı kazandı. Tahsin takım oyununda önde görünüyor. Hasan 71 tabak yapıp 33 tabak kaybetti.

Düellolarda 6 yemek yapıldı 5’ini Tahsin kazandı.

Yardımlı karşılaşmalarda 7 kez Hasan kazandı.

Final için tatlı tabağı yapılıyor

Tahsin kartopu yapacak. Güllaç yaprağı kullanacak. Kar kısmını ise Hindistan cevizi ve şekerle yapacak.

Hasan ise Beyaz Düş tatlı tabağı yapacak. Bütün görseli beyaz yapacağını belirten Hasan; Hindistan cevizi, çilek çakılı ve yasemin kullanacağını belirtti.

Oylamadaki son puan tablosu

Oylamadaki son durum şu şekilde:

MasterChef’te ikinci finalist Hasan oldu. Tahsin ise yarışmaya 3. olarak veda etti.

”Kaybeden kimse yok burada”

MasterChef Hasan, ”Kaybeden kimse yok burada. Tahsin de çok iyiydi. Çok iyi bir dostluk oldu aramızda. Mutlaka görüşeceğiz. Finale kaldığım için çok mutluyum. ” dedi. Ayrıca Hasan, ”Tahsin gerçekten çok iyi yarıştı, dostum oldu. Çok güzel yarıştı. Aramızda kıyasıya bir mücadele oldu. O da kazandı.” cümlelerini belirtti. 

haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber