Son dakika… Meteoroloji bölge bölge uyardı! Sağanak geliyor

Doğu Anadolu’nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu’da gökyüzü parçalı az bulutlu. Yurdun kalanında ise hava çok bulutlu ve sağanak yağışlı. Sıcaklıklar batı kesimlerden başlayarak mevsim normallerinin altına iniyor.

Denizlerimizde rüzgar Marmara’nın Karadeniz kıyılarında, Batı Karadeniz ile Batı Akdeniz’de orta kuvvetin üzerinde esiyor. Diğer kıyılarımızda ise orta kuvvet ve altında.

Marmara’da sağanak yağışlar bekleniyor. Sıcaklık bölgede 17-18 derecelerde ölçülüyor. Yağışlar ise pazartesi günü de devam edecek.

Ege Bölgesinde yağış kıyı kesimlerde. Bölgenin kalanında ise  çok bulutlu bir gökyüzü var. Yeni haftada bulutlar dağılmaya başlıyor.

Akdeniz’in doğusu gök gürültülü sağanak yağışlı. Bu yağışların aynı alanda pazartesi de devam etmesi bekleniyor. Orta ve batı kesimlerde ise bulutlar hakim.

İç Anadolu bölgesi sağanak yağışlı. Sıcaklık Ankara’da 21, Eskişehir’de 18 derece. Gece sıcaklıklar ise 10 derecenin altında seyrediyor.

Karadeniz Bölgesi de sağanak yağışlı. Orta ve Doğu kesimlerde bu yağışlara gök gürültüleri de eşlik ediyor. Yağışlar yeni haftada da devam ediyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde hava kapalı. Sıcaklık Kars’ta 19, Malatya’da 23 derece ölçülüyor. Bölgede sıcaklıkların adım adım düşmesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu’da yağış yok, parçalı az bulutlu bir hava var. Sıcaklık Gaziantep’te 23, Diyarbakır’da 28 derece.

haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber