Son Eklenenler
Home / Kültür Sanat / Türkiye'nin de katıldığı 'Yenilmez Nöbetçi Tatbikatı' Katar'da başladı

Türkiye'nin de katıldığı 'Yenilmez Nöbetçi Tatbikatı' Katar'da başladı

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Türkiye, Katar’ın ev sahipliğinde düzenlenen tatbikata, Katar Türk Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığından iki komando kolu, Özel Kuvvetler Komutanlığından bir Özel Kuvvet Timi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından bir SAT personeli ile katılıyor.

 

Katar Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, tatbikata Arap ve yabancı birçok ülkenin yanısıra Tükiye de katılıyor.

Katar’dan İçişleri Bakanlığı, İç Güvenlik Gücü ve Emirlik Muhafızlarından oluşan ortak ekibin katılacağı tatbikat 8-27 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Türk Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden yapılan açıklamada ise, “Tatbikatın maksadı kara, deniz ve havada meydana gelebilecek muhtelif terör eylemlerine karşı mücadelede birleşik ve müşterek harekat ortamında işbirliğini geliştirmek ve dost ülke silahlı kuvvetleriyle güvenlik konularında birlikte çalışabilirlik yeteneğini artırmaktır.” denildi. 

Check Also

Kronik hastalığı olan yaklaşık 9 bin kişiye nakdi yardım

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kronik hastalık yardım programımız kapsamında tüberküloz …