Ulubey Kanyonu Nerede? Ulubey Kanyonu’na Nasıl Gidilir? Ulubey Cam Teras Nerede?

Ulubey Kanyonu Nerede?

Ulubey Kanyonu, ülkemizin Uşak ili sınırları içinde yer alan önemli bir kanyondur. Özellikle de doğal alanlardan biri olduğu için bölgeye pek çok turist çeker. Ulubey Kanyonu, Uşak ili sınırlarında yer alan kanyonlar arasında yer alır. Bölgenin kireç taşı ve kum taşından meydana gelmesinden dolayı bölgede yer alan kanyon doğal bir görünüme sahiptir.

Ulubey kanyonu, Uşak ilinin Ulubey ilçesine bağlı olan bölgede yer alıyor. Dünyanın en büyük kanyonu, Amerika’daki Arizona eyaletinde yer alırken Dünyanın ikinci büyük kanyonu ise, Türkiye sınırları içinde yer alan Uşak ilinde bulunur. Ulubey Çayı, tarafından aşındırılan Ulubey Kanyonu çok önemli bir özelliğe sahiptir.

Ulubey Kanyonu’na Nasıl Gidilir?

Ulubey Kanyonu, Uşak il merkezine 30 kilometre kadar uzaklıkta yer alan bir yerdedir. 30 kilometre büyüklüğündeki bu alana her gün Uşak Merkezinden otobüsler kalkar. Kişisel aracı ile bölgeye gelmek isteyen kişilerin ise, Uşak il merkezinden Ulubey ilçe merkezine doğru giderek kısa süre içinde Ulubey Kanyonu’na ulaşabilirsiniz.

Bahar ve yaz aylarında çok sık ziyaretçi ağırlayan Ulubey Kanyonu, görenleri şaşırtacak bir doğal güzelliğe sahiptir. Kanyon içinde çeşitli meyve ve sebzeler de yetiştiriliyor. Kanyona çeşitli arazi araçlarını kullanarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda doğa sporlarından hoşlanıyorsanız kendinize göre bir rota belirleyerek yürüyüşler yapabilirsiniz. Kanyonda konaklamak için tepelere kamp yapabilir ve çadır kurabilirsiniz. Dilerseniz de Uşak merkezde bulunan otellerde konaklayabilirsiniz. Aynı zamanda bölgede yamaç paraşütü de yapabilirsiniz.

Ulubey Cam Teras Nerede?

Muhteşem kanyonu olan bir bölgede yer alan cam terastan manzarayı izleyebilirsiniz. 2015 yılında ziyarete açılan Ulubey Kanyonu cam teras kanyonun görünümüne uygun olan bir mimari özelliğe sahiptir. Cam terasın içinde aynı zamanda büyük bir kafeterya da yer alıyor. Kurşun geçirmez özelliğe sahip olan camlardan oluşan cam teras, 30 milimetre kalınlığında camlarla dizayn edilmiştir.

Kanyonun muhteşem manzarasını cam teras üzerinden rahatlıkla çayınızı yudumlarken izleyebilirsiniz. Ulubey Kanyonu bölgede fotoğraf çekmek isteyen kişiler için çok önemli olan bir yer tutuyor. Yine bölgede tırmanış, doğa yürüyüşü gibi aktiviteler yapmak isteyen kişiler için çok uygundur. Bir rehber eşliğinde yürüyüşe çıkarak farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.

Ulubey Kanyonu Giriş Ücreti

Ulubey Kanyonu’na giriş ücretsizdir. Ama bölgede yer alan cam terasa giriş için ücret ödenir. Cam terasa giriş ücreti ise, 7,5 TL’dir. Çok uygun fiyatlı giriş ücreti ile girilen cam terastan Ulubey Kanyonu rahatça izlenebilir ve eşsiz fotoğraflar çekilebilir.

 

haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber haber