Home / Kültür Sanat / Yurt dışındaki Türk vatandaşları dönebilecek

Yurt dışındaki Türk vatandaşları dönebilecek

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında dün uçuş yasağı kararı alınan 9 Avrupa ülkesindeki Türk vatandaşı öğrencilerin ve turistlerin, 17 Mart 24.00’a kadar dönüş yapabileceğini açıkladı. 

 

 

Ulaştırma Bakanlığı ise, “Turistik amaçlı olarak yurt dışına çıkmış veya yurt dışında öğrenci olarak okuyan vatandaşlarımız 14 günlük karantina şartıyla Türkiye’ye giriş yapabilecektir” açıklamasını yaptı.

Uçuş yasağı getirilen ülkeler

Dün, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından ortak basın açıklaması yaptı.

Bakan Turhan, koronavirüs önlemleri kapsamında alınan kararı açıkladı ve “Almanya, Fransa, İspanya, Norveç, Danimarka, Belçika, Avusturya, İsveç ve Hollanda’ya uçuşlar 14 Mart saat 08.00’den itibaren 17 Nisan tarihine kadar durdurulacak” dedi.

 

Check Also

Kronik hastalığı olan yaklaşık 9 bin kişiye nakdi yardım

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kronik hastalık yardım programımız kapsamında tüberküloz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir